Mykonos Çok Gözde

Tem 28 • Güncel • 122 Views • Yorum yok Mykonos Çok Gözde

Ege Denizi’nin en popüler adalarından biri olan Mykonos, bu yaz sezonunda inanılmaz gözde oldu. Hatta Bodrum mu, Mykonos mu diye tartışanların sayısı hiç de az değil. Mykonos Yunanistan sınırlarında olan sevimli bir ada. Adanın tamamen granitten oluşan son derece özgün bir coğrafyası var. Bu sevimli ada, Kiklad Adaladı grubuna bağlı. Yüzölçümü 90 metrekareye yaklaşık yani oldukça küçük bir yüzölçüme sahip. Ada küçük ama etkisi gerçekten son derece büyük.

Mykonos yaklaşık olarak 12.000 kişinin yaşadığı, kış aylarında kendi halinde olan bir ada. Yaz aylarında ise adanın nüfusu bir hayli yükseliyor. Başta Türkiye ve Avrupa Ülkeleri olmak üzere, dünyanın dört bir yanından turistler bu adaya akın etmekteler. Dünya jet sosyetesinden tanınmış isimler de yatlarıyla adayı ziyaret etmekteler. Bunun birçok nedeni var.

Mykonos,  gece hayatı son derece hareketli olan bir ada. Gece kulüpleri, disko ve barlar, Yunan tavernaları, restoranlar, kafeler hepsi de hizmet sunmak için hazır. Adanın görülmesi gereken yerleri ise kısaca şöyle. Chora adanın merkezi. Kendine özgü dar sokakları, sevimli taş kaplama kaldırımları, mavi beyaz binaları, özellikle kiliseleri ve genel mimarisi ile bu mahalleleri kesinlikle görmelisiniz. Adanın kendine özgü yel değirmenleri de mutlaka görülmeli.

Güzel bir yemek yemek için adanın restoranlar bölgesi ve deniz kıyısı olan Little Venice i kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Renkli ve denize sıfır konumuyla, adanın sevimli köyü Ano Mera’da kesinlikle görülmeye değer. Adanın plajlarından da memnun kalacaksınız. Birçok plajı ziyaret edebilirsiniz. Kilise ve müzeleri de görmeden geçmeyin.

Gece hayatı için hem merkezde, hem de adanın plajlarında zaman geçirebilirsiniz. Akşamları yapılan plaj partileri son derece eğlenceli. Öte yandan, merkezde birçok eğlence seçeneği de sizleri bekliyor. Ülkemizden bu sevimli adaya direk uçuşlar olduğunu belirtelim. Yunan Adalarından feribot seferlerinden de yararlanabilirsiniz. Yaz tatilinizde birkaç gün ayırarak bu sevimli adayı mutlaka ziyaret edin. Gerçekten çok memnun kalacaksınız. Birkaç adanın seyahat edildiği vapur seferlerinden de yararlanarak, hat içinde olan Mykonos’u da görebilirsiniz. Hem bu turların vizesiz yapıldığını da ekleyelim.

 

Bir önceki yazımız olan Balık Burcu Özellikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Related Posts

Comments are closed.

« »